Dominikańska 1a, 35-077 Rzeszów

17 859 76 06

17 859 76 50

Zadzwoń do nas

17 859 76 06 , 17 859 76 50

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sobota: 9:00 - 14:00

Stomatologia dziecięca

Naszym najmłodszym Pacjentom proponujemy:

– bezstresowe leczenie próchnicy,
– leczenie w znieczuleniu ogólnym,
– lakowanie zębów mlecznych i stałych,
– impregnację (lapisowanie) zębów mlecznych,
– lakierowanie stężonymi preparatami fluorowymi.

Zaleca się aby pierwsza wizyta dziecka w gabinecie miała miejsce tuż po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych tj. ok. 6 – 12 miesiąca życia. Wówczas rodzice otrzymują wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów, a także kontrolowany jest rozwój twarzy i jamy ustnej.

 

 

LECZENIE DZIECI W ZNIECZULENIU OGÓLNYM:

Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, wykonywanym w obecności lekarza anestezjologa i pielęgniarki, przy udziale specjalistycznego sprzętu.

Główną zaletą wyboru znieczulenia ogólnego jest wyłączenie świadomości dziecka w czasie zabiegu, dzięki czemu nie jest ono narażone na stres w związku z leczeniem.

Próby zmuszenia małego pacjenta do leczenia siłą mogą prowadzić do urazu psychicznego i oporu przed jakimkolwiek leczeniem.

W przypadku wystąpienia rozległej próchnicy dziecka narkoza jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Dzięki narkozie stomatolog ma pole manewru i czas potrzebny na zabieg wymagający dużej precyzji.

Przed zabiegiem umawiamy Pacjenta na wizytę konsultacyjną z lekarzem stomatologiem. Informujemy rodziców o przebiegu leczenia, możliwych powikłaniach, pytamy o przebyte choroby, ewentualne leki. Kierujemy na zalecane badania, oraz wydajemy dokumentację anestezjologiczną w celu zapoznania z procedurami i uzupełnieniem informacji przez rodzica o dziecku.

W celu maksymalizacji bezpieczeństwa przed zabiegiem, anestezjolog bada i odpowiada na wszystkie szczegółowe pytania. Następnie zostaje podpisany obustronnie formularz zgody. W trakcie gdy lekarz i pielęgniarka koncentrują się na leczeniu stomatologicznym, anestezjolog stale obserwuje dziecko, czynność jego serca, tętno, ciśnienie krwi i poziom tlenu we krwi.

Wymagane jest, aby dziecko nie spożywało żadnych stałych posiłków 6 godzin przed zabiegiem i nie piło 4 godziny. Powodem jest to, iż pod narkozą poziom świadomości maleje, zatem funkcje połykania i kaszlu mogą nie być kontrolowane prawidłowo.

Drodzy rodzice, w naszym gabinecie dysponujemy kompleksową opieką anestezjologiczną na najwyższym poziomie, aby zapewnić Waszemu dziecku komfort i bezpieczeństwo. Nasi mali Pacjenci po zabiegu odpoczywają w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, pod opieką naszego personelu oraz anestezjologa. Po znieczuleniu ogólnym mogą występować nudności oraz wymioty. Przez 24 godziny dziecko po zabiegu dziecko powinno przebywać pod opieką osoby dorosłej.

Umów się na zabieg i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!