Dominikańska 1a, 35-077 Rzeszów

17 859 76 06

17 859 76 50

Zadzwoń do nas

17 859 76 06 , 17 859 76 50

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sobota: 9:00 - 14:00

Konsultacje stomatologiczne

Nasz gabinet oferuje przeglądy stomatologiczne połączone z instruktażem higieny jamy ustnej. Mogą Państwo uzyskać porady dotyczące profilaktyki stomatologicznej – na przykład jak ustrzec się przed problemami chorób zębów, przyzębia i błon śluzowych, jakie stosować pasty szczoteczki i płyny do płukania jamy ustnej.

W celu pełnej diagnostyki uzębienia wykonujemy u nas w gabinecie zdjęcia panoramiczne oraz cefalometryczne.

Zdjęcie panoramiczne zębów jest zdjęciem przeglądowym. Uwidacznia struktury kostne, zębowe a także niektóre tkanki miękkie w obrębie twarzoczaszki. Dla lekarza dentysty stanowi pierwszy i podstawowy element do prawidłowego zdiagnozowania schorzeń pacjenta i do rozpoczęcia leczenia.

Zdjęcie cefalometryczne zwane potocznie „cefalo” lub „tele” jest to zdjęcie rentgenowskie boczne czaszki. Zdjęcie to uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde. Zdjęcie jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta ze względu na bardzo małą dawkę promieniowania rentgenowskiego.

Oferujemy szereg zabiegów profilaktycznych między innymi :

  • lakierowanie zębów
  • lakowanie zębów
  • usuwanie kamienia nazębnego
  • tabletki fluorowe wg zaleceń WHO

LAKIEROWANIE ZĘBÓW

Czyli fluoryzacja kontaktowa. Jest to zabieg, który polega na pokryciu zębów specjalnym płynem zawierającym fluor. Lakieruje się zęby mleczne i stałe. Zabieg należy powtórzyć dwa do czterech razy w roku i ma on na celu zapobieganie próchnicy poprzez zwiększenie twardości szkliwa. Lakierowanie zębów jest szczególnie polecane u dzieci, u Pacjentów z niedorozwojem szkliwa, z nadwrażliwymi zębami, po zdjęciu aparatów ortodontycznych i po usuwaniu kamienia nazębnego.

LAKOWANIE ZĘBÓW

Jest to zabieg bezbolesny polegający na wypełnieniu specjalną światłoutwardzalną substancją wszystkich bruzd i zagłębień na powierzchni zęba. Te właśnie szczeliny są miejscem zalegania resztek pokarmowych od których najczęściej zaczyna rozwijać się próchnica. Zabieg lakowania można wykonać na zębie zdrowym, najlepiej zaraz po wyrznięciu. Dlatego tak bardzo ważne są kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym, szczególnie u dzieci u których próchnica rozwija się bardzo szybko. Tylko stomatolog jest w stanie uchwycić odpowiedni moment aby zabezpieczyć ząb lakiem szczelinowym.
Jeżeli w bruździe zęba zacznie rozwijać się już próchnica ale jest to stadium początkowe, przeprowadza się wówczas zabieg poszerzonego lakowania. Szczelność laku w bruzdach powinna być sprawdzana raz na sześć miesięcy.

USUWANIE KAMIENIA I OSADU NAZĘBNEGO

Jest to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków. Powinien być przeprowadzany u każdego dorosłego Pacjenta raz na sześć miesięcy. Osad na zębach powstały po kawie, herbacie, winie czy nikotynie można usunąć podczas zabiegu piaskowania.