Dominikańska 1a, 35-077 Rzeszów

17 859 76 06

17 859 76 50

Zadzwoń do nas

17 859 76 06 , 17 859 76 50

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sobota: 9:00 - 14:00

Leczenie pod mikroskopem

 

Mikroskop w stomatologii to nieoceniona możliwość rozwoju praktyki zarówno z punktu widzenia pacjenta jak i lekarza. Praktyka stomatologiczna zaopatrzona w mikroskop może zaoferować pacjentom wyższy poziom usług w zakresie stomatologii estetycznej, endodoncji, protetyki i chirurgii. Mikroskop otwiera nowe spojrzenie na leczenie endodontyczne zarówno w czasie poszukiwania ujść kanałów, opracowania każdego kanału, poszukiwania kanałów zarośniętych, jak i w czasie wypełniania kanałów metodą
kondensacji bocznej lub metodą ciepłej gutaperki. Jest nieocenioną pomocą w reendodoncji, usuwaniu złamanego narzędzia z kanału korzeniowego. W stomatologii estetycznej pomaga w idealnym dopasowaniu licówek porcelanowych lub przy wykonywaniu ich „z wolnej ręki”. Dopasowanie protezy, korany lub mostu staje się idealne. W chirurgii można wykorzystywać mikroskop w czasie komplikacji podczas zabiegu, łyżeczkowania, złamania korzeni. Dużo precyzyjniejsze stają się zabiegi wykonywane kauterem.
Stomatologia dzięki mikroskopowi staje się bardziej precyzyjna i łatwiejsza. Przy wprawnym użytkowaniu sprzętu zaoszczędza czas, co daje możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów.

 

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest najczęściej konsekwencją długo rozwijającego się i nie leczonego procesu próchnicowego. Kiedy bakterie zaczynają penetrować w kierunku miazgi ( potocznie nazywanej nerwem) dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Miazga jest dobrze unerwiona i ograniczona ze wszystkich stron ścianami zęba dlatego pojawiające się dolegliwości stają się trudne do zniesienia. Jest to proces nieodwracalny i leczenie polega na usunięciu tej naczyniowo-nerwowej tkanki. Pacjenci często będąc pod silną presją i zmęczeni bólem pochopnie decydują się na usunięcie zęba.

 

Dzięki mikroskopowi wykonujemy zabiegi z nieporównywalnie większą precyzją, osiągając znacznie wyższą skuteczność leczenia.