Dominikańska 1a, 35-077 Rzeszów

17 859 76 06

17 859 76 50

Zadzwoń do nas

17 859 76 06 , 17 859 76 50

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sobota: 9:00 - 14:00

Ortodoncja

Na estetykę zębów i piękny uśmiech mają wpływ zdrowe, białe i proste zęby. Każdy z nas chciałby pochwalić się swoim uśmiechem ale niestety nie każdego natura obdarzyła pięknymi i równymi zębami. Ortodoncja stwarza nam możliwości, dzięki którym wszystkie niedoskonałości dotyczące krzywych zębów mogą być usunięte. U wielu pacjentów istnieje przekonanie, że wszelkie wady zgryzu są możliwe do leczenia tylko w młodym wieku. Nowoczesna ortodoncja pozwala na leczenie wad zgryzu nie tylko u dzieci ale również dorosłych.
Problem krzywych zębów to nie tylko defekt kosmetyczny ale i zdrowotny. Pacjenci często cierpią na zapalenie przyzębia, próchnicę czy choroby stawu skroniowo – żuchwowego.

W naszym gabinecie leczenie ortodontyczne przeprowadza się za pomocą aparatów ruchomych lub stałych (metalowych lub kosmetycznych). Pierwsze z nich służą do leczenia wad zgryzu u dzieci, które posiadają uzębienie mleczne lub mieszane. Wymagają one zachowania dużej dyscypliny w ich noszeniu – cztery godziny w ciągu dnia i całą noc.

Aparaty stałe zakłada się u Pacjentów z pełnym uzębieniem stałym i dorosłych. Czas leczenia zależy od wady zgryzu i trwa najczęściej od osiemnastu do dwudziestu czterech miesięcy. Po zdjęciu aparatu koniczne jest założenie aparatu retencyjnego, który ma utrwalić osiągnięty efekt leczenia.

Należy wspomnieć iż leczenie ortodontyczne wymaga regularnych wizyt kontrolnych i przestrzegania higieny jamy ustnej.